Każdy kredyt jest inny i każdy Klient to osobna, ważna historia. To nasza reguła i od tego zaczynamy współpracę.

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie najlepsze.
Przedstawiamy więc najważniejsze aspekty unieważnienia i odfrankowienia kredytu w walucie.

Odfrankowienie, a unieważnienie – jaka jest różnica?

Odfrankowienie to przeliczenie kredytu na złotówki. Klient otrzymuje zwrot nadpłaconej kwoty, a bank koryguje i obniża raty średnio o 40-50%. Odfrankowienie jest możliwe, jeśli umowa zawierała niedozwolone zapisy. Inicjatywa Pomocy Frankowiczom bezpłatnie analizuje umowy frankowe i pomaga przebrnąć przez meandry kruczków prawnych.

Unieważnienie następuje, gdy sąd uzna, że umowa jest całkowicie sprzeczna z prawem, lub po prostu nie może działać po usunięciu zapisów abuzywnych.

Po unieważnieniu obie strony postępowania, muszą zwrócić sobie środki, które od siebie otrzymały; bank oddaje raty kredytu, odsetki, prowizje i inne koszty okołokredytowe, a klient zwraca kwotę otrzymanego kredytu.
Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również uwolnienie hipoteki nieruchomości, która została zakupiona ze środków kredytu

Najważniejsze pytanie – co się bardziej opłaca?

Otóż wszystko zależy od typu podpisanej umowy.
W zdecydowanej większości bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest unieważnienie. Należy jednak wziąć pod uwagę ile środków wpłaciłeś do tej pory do banku Będzie to kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji jaką wybrać strategię.
Niebagatelny wpływ na podjęcie decyzji może mieć też fakt, że po unieważnieniu umowy zostaje uwolniona hipoteka kredytowanej nieruchomości, w przypadku odfrankowienia bank nadal jest widoczny w księdze wieczystej.
Na szczęście nie musisz podejmować tej decyzji samodzielnie. Nasza firma bezpłatnie przeanalizuje umowę kredytową i przedstawi Ci najlepsze rozwiązanie.